ویژه های خبریدبیر و دانش‌آموز خلاق و پژوهشگر رشته علوم انسانی دبیرستان پسرانه دوره دوم سمای لاهیجان موفق شدند با ارائه دو مقاله به سیزدهمین کنفرانس ملی برق، کامپیوتر و مکانیک بار دیگر مدارس سما را بر صدر بنشانند.
ایمان سهرابی‌مقدم چافجیری و پویا بشردوست دبیر و دانش‌آموز خلاق و پژوهشگر رشته علوم انسانی دبیرستان پسران دوره دوم سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان موفق شدند با ارائه دو مقاله به سیزدهمین کنفرانس ملی برق، کامپیوتر و مکانیک بار دیگر مدارس سمای لاهیجان را بر صدر بنشانند.

چاپ مقاله علمی این دو نفر در این کنفرانس نشان از بالابودن سطح علمی مدارس سما لاهیجان دارد که این مهم بسیار ارزشمند بوده و وزانت مدارس سما را در عرصه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و ... نشان می‌دهد.

مقالات ارائه شده توسط این استاد و دانش‌آموز در سیزدهمین کنفرانس ملی برق، کامپیوتر و مکانیک عبارتند است از بررسی و تجزیه و تحلیل نقش و کاربردهای اینترنت اشیا (‏IOT‏) در مجموعه ‏مدارس ‏سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی» و «بررسی عوامل مؤثر بر کاهش و افت میزان مطالعه ‏آزاد و ارائه راهکارهایی برای تغییر ‏روند کاهشی مطالعه در میان ‏دانش‌‎آموزان» که پس از طرح در این کنفرانس ملی تأیید و به چاپ رسیدند.‎

مهدی هاتف معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی سمای لاهیجان و سیاهکل با تبریک این موفقیت ارزشمند به ایمان سهرابی‌مقدم چافجیری و پویا بشردوست ابراز امیدواری کرد که مدارس سمای لاهیجان همان‌گونه که از آنها انتظار می‌رود بتوانند با تلاش و پشتکار بیشتر در عرصه‌های آموزش نوین و کارهای بزرگ فرهنگی و پژوهشی پیشتاز و همیشه بر قله افتخار در سطح کشور قرار گیرند.

معاونت سما واحد لاهیجان