ویژه های خبری

دفتر پژوهش آموزشکده فنی و حرفه‌ای سما لاهیجان به مناسبت هفته پژوهش و با هدف ایجاد خلاقیت و تشویق دانشجویان به رقابت‌های جذاب علمی اقدام به برگزاری چهارمین دوره مسابقه نجات تخم‌مرغ کرد.

دکتر افشار ضیاظریفی معاون آموزش های عمومی و مهارتی (سما) دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در حاشیه این مراسم با قدردانی از مدیر پژوهشی سما لاهیجان بابت برگزاری این رقابت علمی و جذاب، اینگونه مسابقات را مکمل آموزش های تئوریک دانشجویان دانست.

وی با تشکر از حضور فعال دانشجویان در این رقابت علمی، از آمادگی سما برای فراهم کردن بستر چنین کارهایی برای پیشرفت علمی و بروز خلاقیت های دانشجویان خبر داد.

در این مسابقه پس از بررسی و تأیید سازه‌ها از سوی هیأت داوران، یک عدد تخم‌مرغ در اختیار هر تیم قرار گرفته و در سازه‌ها جاگذاری شد، سپس در میان شور و هیجان دانشجویان سازه‌ها با رعایت کامل مسائل ایمنی از ارتفاع موردنظر پرتاب و با توجه به نتایج حاصله امتیاز بندی شدند، لازم به ذکر است که دانشجویان در قالب تیم های 3 نفره شرکت داشتند که هر تیم امکان ارائه 3 سازه را داشت. درمجموع 53 سازه در این مسابقه شرکت کردندو در نهایت 2 تیم حایز عناوین اول و دوم شدند که با اهدای جایزه و لوح تقدیر از آنان شرح قدردانی شد.

مسابقات نجات تخم مرغ یا چالش جاذبه (Gravity Challenge) اولین بار از سویNASA به منظور ساخت سازه‌ها و اجسامی که انسان را در ارسال و پرتاب کاوشگرها به سیاره‌های دیگر یاری کنند، اجرا شد چرا که کاوشگرها باید در درون سازه‌هایی قرارگیرند که پس از برخورد با سیاره‌ها و اجرام آسمانی، بتوانند با کاستن سرعت، به سادگی و با حفظ دستگاه های درون خود، با کمترین خسارت بر سطح سیاره مورد نظر نشسته به کاوش و بررسی بپردازند و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کنند.ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان