ویژه های خبری

معاونت دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل همزمان با بیست و هفتمین روز ماه رمضان و در آستانه سالگرد معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) اقدام به برگزاری دعای وداع با این ماه مبارک نمود. در این مراسم که با محفل انس با قرآن کریم همراه بود، ابراهیم تبسم چهره، ابوالفضل زیبایی و محمد توسلی از قاریان برجسته قرآن به تلاوت آیاتی از کلام نور پرداختند و فضای این مرکز آموزشی فرهنگی را معطر به عطر قرآن كردند. در این محفل معنوی که با حضور مسوولان شهرستان از جمله امام جمعه، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس سورای اسلامی، فرماندار سیاهکل، سخنگوی شورای شهر لاهیجان، دانشجویان، کارکنان، اساتید، مسوولان سما لاهیجان و سیاهکل و جمعی از روسای سایر ادارات شهرستان لاهیجان برگزار شد، ابتدا محمد توسلی با تلاوت آیاتی از سوره احزاب و سپس ابوالفضل زیبایی و ابراهیم تبسم چهره با تلاوت آیاتی از سور انسان و آل عمران دل ها را جلا داده و شور و نشاط قرآنی را بر فضای مراسم طنین انداز کردند.

در ساعات پایانی مراسم هم دعای وداع با ماه مبارک رمضان توسط استاد محمد ابراهیم کریمی خوشحال قرائت شد و حضار برای سلامتی و عاقبت بخیری همدیگر دست به دعا برداشتند.

پس از اقامه نماز جماعت نیز ضیافت افطاری ساده در این مركز آموزشی فرهنگی به همت دانشجویان و کارکنان سما لاهیجان و سیاهکل برگزارشد. گفتني است که در برپايي مراسم افطاری امسال خود دانشجویان و کارکنان پیشقدم شده و با مشارکت مالی هزینه ضیافت افطاری امسال را متقبل شدند.

در این مراسم معنوی همچنین سردار نظرعلی علیزاده فرمانده سابق سپاه استان گیلان در سخنانی به تبیین اندیشه های عرفانی و سیاسی امام خمینی(ره) پرداخت.

دکتر افشار ضیاظریفی معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل در حاشیه این مراسم در سخنانی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه دانشجویان و کارکنان، ماه رمضان را ماه تزکیه و مبارزه با نفس خواند و به همگان توصیه نمود که در این ماه عزیز از فرصت استفاده كرده و به خودسازی بپردازند. وی همچنین ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم معنوی اظهار امیدواری كرد كه با گسترش فعالیت های قرآنی بتوانیم در راستای اعتلای این کتاب آسمانی گام های اساسی برداریم و مروجفرهنگ قرآنی درجامعه باشیم.
ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان