ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده فنی و حرفه ای سما سیاهکل در آستانه سوم خرداد - سالروز آزادسازی خرمشهر- و به منظور گرامیداشت این حماسه به یادماندنی اقدام به برگزاری نشست دانشجویی با عنوان «ثمره مقاومت» در این مرکز آموزشی فرهنگی نمود.

در این جلسه غفار علیپور مدرس دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی اجتماعی در سخنانی با تبریک فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر و همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگی، به تبیین این عملیات غرورآفرین پرداخت و مهم ترین عامل موفقیت در این جنگ نابرابر را «مقاومت» دانست و خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است درهر جا که برای احقاق حق خود مقاومت کردیم و اطاعت محض از ولایت نمودیم و قاطعانه ایستادیم،پیروز شدیم و توانستیم بر دشمن غلبه کنیم، بدون اینکه امتیازی به آنان بدهیم.

وی در ادامه سخنانش گریزی به مسائل روز زد و مهم ترین مساله امروز را بحث امریکا و زورگویی هایش عنوان نمود و خاطرنشان کرد: امروز با دشمنی طرفیم که می خواهد بدون کمترین هزینه اهدافش را در کشورمان پیاده کند و بهترین راه حل را مذاکره می داند؛ آن هم مذاکره ای که بارها عهدشکنی نموده و زیر تمام تعهداتش زده و تجربه آن در مذاکره با کشورهای لیبی، عراق و سوریه نیز به اثبات رسیده است.

علیپور در ادامه افزود یکی از مهم ترین موانع مذاکره با امریکایی ها این است که قبل از مذاکره «نتیجه» را اعلام می کنند و این جز ذلت چیزی برای کشور ندارد.

وی سپس اظهار داشت که حمله و جنگ زمانی آغاز می شود که ما را خلع سلاح کنند و مدل لیبی، عراق و سوریه را در کشور پیاده نمایند که به لطف خدا و با وجود رهبری حکیمو بصیر در صدر نظام هرگز چنیناتفاقی رخ نخواهد داد.

این استاد دانشگاه در ادامه به «غیرمنطقی بودن»، «دروغگویی» و «تبختر استکباری امریکا» نیز اشاره نمود و یادآور شد مهم ترین راهی که امروز پیش پای ملت و مسوولان است «مقاومت و ایستادگی و تلاش انقلابی و پیروی از ولایت» است؛ همان راهی است که رهبری عزیز انقلاب در دیدار با مسوولان و کارگزاران نظام بر آن تاکید فرمودند.

وی سپس با ذکر مثال هایی «پیروزی انقلاب»، «دوران دفاع مقدس»، «جنگ 33روزه اسرائیل علیه لبنان»، «جنگ 22 روزه غزه»، «شکست داعش»، «جنگ اخیر اسرائیل با مقاومت فلسطین» و..... را از ثمره های مقاومت عنوان نمود.

لازم به ذکر است که در پایان این جلسه به سوالات دانشجویان پاسخ داده شد.ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان