ویژه های خبری


 


بسم الله الرحمن الرحیم

زکوی یار می آید نسیم باد نوروزی                     از این باد ار مدد خواهی چراغ دل بیفروزی

بدون ترديد خالق  هستی مصاديق تمام اوصاف قیامت را كه در قرآن به کار می برد در این جهان نیز در مقابل ديدگان انسان قرار مي دهد. برانگیخته شدن مردگان از وعده هایی است که قرآن کریم نوید آن را به بشر داده و بی شک برای این واقعه عظیم نشانه هايي را در جهان قرار داده كه بهار یکی از بهترین نشانه های اثبات رستاخیز مد نظر قرآن است و به تعبیر عامیانه تر نمونه اي ملموس از قیامت می باشد؛ آری در بهار، طبیعت به خواب رفته از غفلت سرد زمستان از خواب نسيان بر می خیزد و جانی دوباره می گیرد؛ با آب شدن يخ سستي و جمود، همه موجودات هر يك با زبان حال خود نغمه «یسبح لله ما فی السموات و الارض» سر مي دهد و انسان این تسبیح گویی و ستایشگری طبیعت را از اعماق وجود حس می کند و چه بسا همين انقلاب طبيعت براي انسانها هم منشا تحول احوال و تقلب قلوب باشد.

بیاییم همراه با فرا رسیدن بهار طبیعت و آغاز سال نو با گرامیداشت یاد و نام شهدا رهرو راستین راه و سیره آنان باشیم، زنگار غفلت از دلها بزداييم و نوروز را به واقع روزي نو بدانيم كه در آن خود را به گناه و معصيت آلوده نكنيم چراكه به فرموده حضرت امام خميني(ره) «عالم محضر خداست در محضر خدا معصيت نكنيد.»

بیاییم در سال نو منادی اخلاق و مهرورزی باشیم که اين امر ممكن نيست مگر اينكه از خود آغاز كنيم و اخلاق نيكوي فردي را به مجموعه صميمي دانشگاه سرايت دهيم كه در پي آن كل جامعه تحت تاثير قرار خواهد گرفت چرا كه هر جامعه ،كلي به هم پيوسته از آحاد آن است.

اميد داريم دريك بهار سبز ديدگان ما به ظهور منجی عالم بشریت قائم آل محمد نوراني شود . پس تا آن روز با اعمال و کردار درست مان زمینه ساز گسترش عدالت و ظهور مولا و آقایمان مهدی فاطمه باشیم و دعا کنیم در زمان حیات مان، چشم ما به جمال نورانی بهار حقیقی روشن و منور شود.

اینجانب بر خود فرض واجب می دانم ضمن تبریک سال نو به کلیه کارکنان و مسوولین خدوم سازمان دانشجویان سما، به ویژه همکاران محترم در لاهیجان و سیاهکل برای همه آنها صحت و سلامت و طول عمر با برکت آرزو نموده و تاکید کنم برای تلاش و کار بیشتر در سال جدید خودمان را مهیا نماییم تا در خط مقدم کسانی باشیم که برای تولید علم و ترویج فرهنگ و اخلاق و ادامه پژوهش جهت پیشرفت و آبادانی ایران سربلند سر از پا نمی شناسند.

جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل


ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان