ویژه های خبری

دانشجویان، دانش آموزان،کارکنان، اساتید و دبیران مدارس و دانشکده های سما لاهیجان و سیاهکل به منظور تجدید بیعت با آرمان های امام و شهدا و لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب همگام با سایر مردم و اقشاربا شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن، حضوری دیگر را در سالروز چهل سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران رقم ردند.

در راهپیمایی 22 بهمن امسال حضور چهره های سیاسی با سلیقه های متفاوت و همچنین نسل های مختلف بسیار دیدنی بود که بسان قطره ای به دریا پیوسته بودند و شعاری واحد در دفاع از استقلال ملت سر می دادند.

پرچم سه رنگ نظام جمهوری اسلامی که در دستان دانش آموزان سما به اهتزاز درآمده بود نشانگر وحدت ایرانیان عزیز با هر تفکر و سلیقه ای بود که در سالروز پیروزی انقلاب شان به خیابان آمده بودند و با وجود برودت هوا شعارهای واحد ضد استکباری سر می دادند. در این مراسم ملی شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و جلوه ای زیبا پیدا کرده بود.

«پخش بادکنک هایی با آرم سما»، «توزیع پرچم جمهوری اسلامی در میان شرکت کنندگان در راهپیمایی با آرم سما» و «برپایی ایستگاه انقلاب» توسط مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان در سطح این شهرستان همراه با اجرای برنامه های متنوع از قبیل سرود دانش آموزان مدرسه سبز و اجرای نمایش و حرکات رزمی و ورزشی دانش آموزان مدارس سما از حاشیه های این مراسم انقلابی بود که بسیار جلب توجه می کرد؛ این کار فرهنگی به گونه ای نمود داشت که برجسته بودن سما از نهادها و ارگان های دیگر در این جشن سیاسی، کاملا به رخ کشیده می شد.

دکتر افشار ضیاظریفی معاون دانشگاه در امور سما لاهیجان و سیاهکل نیز در حاشیه این جشن ملی ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی نقش دانشگاه را در ارتقای رشد علمی و فرهنگی کشور بسیار مهم ارزیابی نمود و خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم باید ضمن «کاربردی کردن علم»، برای رفع مشکلات و معضلات کشور و پویایی چرخ تولید «ارتباط دانشگاه با صنعت» را گسترش دهیم که در سما به صورت جدی دنبال این کار هستیم و امیدواریم با گسترش همکاری با صنعت و علم بتوانیم در زمینه ایجاد اشتغال مولد و مهارت محور حرفی برای گفتن داشته باشیم.

ضیاظریفی مهم ترین پیام حضور مردم در این راهپیمایی را به رغم تمام مشکلات «وحدت و همدلی» دانست و خاطرنشان نمود در سایه وحدت و همدلی است که می توانیم از مشکلات عبور کنیم و به ایرانی سربلند بیندیشیم.

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان