ویژه های خبری

کارکنان، اساتید و دانشجویان سما سیاهکل به مناسبت آغاز سال نو و در آستانه مبعث حضرت رسول (ص) با حضور در دفتر امام جمعه سیاهکل با وی دیدار کردند.

در این دیدار صمیمی حجت الاسلام شکسته دل امام جمعه سیاهکل در سخنانی، ضمن عرض خیرمقدم به اهالی سما سال نو و تقارن آن با اعیاد مبارک رجب و شعبان را تبریک گفت و همگان را به بهره گیری معنوی از برکات و فیوضات این ایام فرا خواند.

وی سپس با اشاره به شعار سال از طرف رهبر معظم انقلاب نیز اشاره نمود و مهمترین عوامل تحقق این شعار راهبردی را «اعتماد به خود» و «خود باوری» عنوان نمود.

شکسته دل در ادامه سخنانش سما را از مراکزی دانست که در جهت توسعه آموزش این شهرستان گام های اساسی برداشته و خاطرنشان نمود: باید با همکاری هم تلاش نماییم تا نسل ها و اندیشه ها را به هم نزدیک کنیم و این امر در راستای «تقویت ارتباط دانشگاه و مساجد» امکان پذیر است.

خطیب جمعه سیاهکل در ادامه سخنانش به آسیب شناسی بحث «گسست نسل ها» پرداخت و مهم ترین عوامل چنین اتفاق نامبارکی را «جزیره ای فکر کردن» در کارهای فرهنگی عنوان نمود و خاطرنشان کرد برای اینکه در این زمینه موفق شویم باید به صورت جامع فکر کنیم و عمل نماییم تا بتوانیم به پیشرفت برسیم.

وی یکی از عوامل پیشرفت در جامعه را تغییر نوع نگاه به مسائل مختلف دانست و اظهار داشت: دانشگاه محل تربیت نسل های آینده ساز بوده پس باید باید با همکاری و تعامل دانشگاه و سایر بخش های فرهنگی کاری کنیم که «خودباوری» و «تکیه بر دانش بومی» به صورت فرهنگ در سطح جامعه جاری و ساری گردد که در آن صورت است که دغدغه بجای مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی و پشتیبانی از تولید ملی تحقق خواهد یافت.

خطیب جمعه سیاهکل سما را مجموعه ای منسجم و پویا دانست و خاطرنشان نمود تلاش بی وقفه کارکنان این مجموعه بر اساس اعتقاد به کار برای پیشرفت است که در وجود کارکنان این مجموعه آموزشی فرهنگی نهادینه شده است.

شکسته دل در پایان سخنانش اظهار امیدواری نمود که سما کماکان در کارهای فرهنگی و پژوهشی پیشتاز بوده و مسیر تعالی را بپیماید.

لازم به ذکر است که در ابتدای این دیدار مهندس هاتف رئیس دانشکده سما سیاهکل در سخنانی ضمن تبریک سال نو و همچنین اعیاد ماه رجب و شعبان گزارش مبسوطی از فعالیت های سما سیاهکل در سال گذشته ارائه کرد و اظهار امیدواری نمود که این مجموعه آموزشی و فرهنگی از حمایت و پشتیبانی امام جمعه محترم در پیشبرد کارهای فرهنگی و آموزشی برخوردار باشد تا بتوانیم مجموعه ای موفق و پویا داشته باشیم.


 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان