ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی سما سیاهکل به منظور فرهنگ سازی و تشویق دانشجویان این مرکز به امر ازدواج مطابق با سنت های درست اسلامی، اقدام به برگزاری نشست دانشجویی با عنوان «قبل، حین و بعد از ازدواج» نمود. در این نشست دانشجویی که با مشارکت اداره بهزیستی و اداره ورزش و جوانان سیاهکل و با حضور دانشجویان پسر و دختر این مرکز آموزشی فرهنگی برگزار شد، دکتر نظام دوست پیرامون چگونگی انتخاب همسر، احکام ازدواج و طریقه آشنایی دختران و پسران مطابق با سنت های اسلامی مطالب مبسوطی بیان نمود.

«بنیان خانواده و جایگاه آن در جامعه» از مهم ترین مباحث نظام دوست در سخنانش بود که به دانشجویان توصیه نمود برای اینکه خانواده ای مستحکم داشته باشند و در زندگی مشترک شان دچار فروپاشی و اضمحلال نگردند باید «انتخاب آگاهانه» سرلوحه کارشان قرار دهند و در انتخاب همسر «عقل و منطق» را جایگزین «احساس» نمایند.

این مشاور خانواده در ادامه یکی از دلایل معضل نفرت انگیز طلاق را «تصمیم های عجولانه و بی حساب و کتاب» در امر انتخاب همسر عنوان نمود و یادآور شد: اگر بنای زندگی و پایه اولیه ازدواج بر پایه منطق و عقل استوار باشد و احساسات زودگذر در این امر مهم و دخالتی نداشته باشد، منجر به تشکیل خانواده ای موفق خواهد بود که از دل چنین خانواده های فرزندانی سالم و آینده ساز بیرون خواهد آمد.

  وی در ادامه از بسیاری از تشریفاتی که امروز رایج بوده و امر مبارک و مقدس ازدواج را با مشکل مواجه می کند به عنوان های آسیب های تشکیل خانواده برشمرد و نظر اسلام را مغایر با این چشم و هم چشمی ها عنوان کرد و به ترویج ازدواج آسان و مورد نظر اسلام تاکید نمود. در پایان این نشست دانشجویی به سوالات متعدد دانشجویان پیرامون ازدواج پاسخ های درخوری داده شد. 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان