ویژه های خبری

دفتر فرهنگ اسلامی آموزشکده فنی و حرفه ای سما سیاهکل به منظور پاسداشت حماسه نهم دی و با هدف تبیین این حماسه عظیم مردمی اقدام به برگزاری نشستی دانشجویی در کنار مزار شهدای این شهرستان نمود.

در این مراسم استاد غفار علیپور فعال و منتقد سیاسی و از اساتید این مرکز آموزشی فرهنگی به بیان سخن پرداخت. علیپور در ابتدای این مراسم از شهدا گفت، از سیره و سبک زندگی آنان، از اخلاص و وظیفه شناسی شهدا. وی همچنین از برگزاری این مراسم در کنار شهدا نیز تقدیر نمود و آن را دارای پیام مهمی دانست زیرا یکی از اهداف اصلی شهدا حفظ اسلام و تثبیت نظام اسلامی بوده و این امر باید ادامه داشته باشد تا این انقلاب به دست صاحب اصلی اش امام زمان سپرده شود. وی در ادامه شهدای ما را بهترین شاهدان بر حقانیت نظام مان خواند و افزود اسلام و نظام اسلامی به اندازه ای عزیز بوده که بهترین جوانان این کشور برای صیانت از آن از طلایی ترین دوران عمرشان صرف نظر کردند و با اهدای جان خویش سعی در تثبیت این نظام الهی نمودند. علیپور همچنین از دانشجویان خواست که سبک زندگی شهدای انقلاب را سرلوحه کارشان قرار دهند و با خواندن زندگی نامه و همچنین وصایای شهدا عمل به سفارش آنان را نصب العین قرار دهند که خیر دنیا و آخرتمان در آن است.

این استاد دانشگاه در ادامه پیرامون حماسه نهم دی به سخن گفت و بصیرت مردم را در خلق این حماسه به یاد ماندنی مثال زدنی خواند. وی از مدیریت بی نظیر رهبر معظم انقلاب در کنترل فتنه عظیم 88 که توسط بیگانگان و ایادی داخلی آنان در حال اجرا بود نیز سخن گفت و خاطرنشان نمود: مدارای نظام با معترضین پس از انتخابات و جدا نمودن صف معترضین از فنته گران کار بسیار ارزشمندی بود که با مدیریت و اشراف کامل رهبری معظم انقلاب شکل گرفت تا اینکه ماهیت خیلی ها در کوران فتنه 88 روشن شد و پس از جسارت به ساحت مقدس سید الشهدا، مردم به طور کامل متوجه شدند که فتنه گران ورای رقابت های انتخاباتی می اندیشند و هدف اصلی آنها زدن نظام اسلامی، ارزش ها و باورهای مردم است و به فکر براندازی هستند که آن موقع با وحدت مثال زدنی این حماسه بزرگ را خلق نمودند.

در پایان این نشست بصیرتی، دانشجویان سوالات شان را مطرح کردند و پاسخ های درخوری دریافت نمودند.

لازم به ذکر است که در این مراسم دانشجویان با قرائت فاتحه یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان