ویژه های خبری

مسوولین و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و سما لاهیجان و سیاهکل به مناسبت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس به دیدار خانواده شهید فرهاد صفاکار رفتند و با پدر و مادر و برادر این شهید والامقام به گپ و گفتی صمیمانه نشستند.

 در ابتدای این دیدار صمیمی دکتر عباس تقوایی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در سخنانی با گرامیداشت هفته پرافتخار بسیج و تبریک پیروزی جبهه مقاومت علیه شجره خبیثه داعش، شهدا را شناسنامه افتخار جامعه دانست و خاطرنشان نمود: «در قبال کار عظیم شهدا کمترین کاری که ما می توانیم انجام دهیم دیدار و سرکشی از خانواده بزرگوار این عزیزان است و هدف از این عمل اندک و کوچک این است که بگوییم ما شهدا را فراموش نکرده ایم و همواره به یادشان هستیم و امروز آمده ایم تا در محضر شما که عطر و بوی شهیدتان را می دهید شاگردی کنیم و از زبان شما راوی ایثار و جانفشانی برای دانشجویان مان باشیم».  

تقوایی همچنین اولویت برنامه های معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان را دیدارهای متوالی از خانواده عزیز شهدا عنوان نمود و یادآور شد: «برای اینکه یادمان نرود که امنیت امروزمان را مرهون و مدیون چه کسانی هستیم و بدانیم آرامشی که امروز در زندگی و محل کارمان داریم حاصل ایثار و از خودگذشتگی مردانی همچون شهید صفاکار است که به تاسی از سید الشهدا جان شان را در طبق اخلاص نهادند، به دیدار خانواده محترم و مکرم شهدا می رویم تا هم از حال آنان باخبر گردیم و هم از زندگی و سیره شهدا سبک زندگی بیاموزیم».

در ادامه این دیدار صمیمی پدر شهید روایتی بسیار ساده و دلنشین از خاطرات این شهید دوران دفاع مقدس بیان نمود که بسیار تاثیرگذار بود. پدر شهید صفاکار همچنین از مجموعه دانشگاه آزاد و سما لاهیجان به خاطر سرکشی به خانواده شهدا و جویا شدن احوال این عزیزان از سوی مسوولین دانشگاه تقدیر و تشکر نمود.

لازم به ذکر است که شهید صفاکار از اولین شهدای فرهنگی شهرستان لاهیجان بود که در دوران زندگی اش به تدریس در مدارس روستاهای لاهیجان مشغول بود. به گفته برادر شهید وی مدتی هم به تحصیل علوم حوزوی اشتغال داشت و در مدارس و مساجد لاهیجان به تدریس قرآن نیز می پرداخت.

وی از اولین پیشگامان عرصه دفاع از کشور بوده و در عملیات آزاد سازی خرمشهر آسمانی شد و شربت سرخ شهادت نوشید. پیکر پاک این شهید والامقام بعد از دو هفته از دل خاک های انباشته از ویرانی های خرمشهر پیدا شد و در روز 7 خرداد 1361 بر دوش مردم لاهیجان تشییع گردید و در مزار شهدا آرام گرفت.


 

 

 

 

ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان