ویژه های خبری

اولین جلسه شورای فرهنگی سما لاهیجان و سیاهکل با حضور اعضای این شورا برگزار شد. در این نشست فرهنگی جواد نجار تمیزکار معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد (ع) و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، فرهنگ را یکی از ضروریات زندگی و جامعه دانست و ادامه داد: اگر در هر زمینه ای از زندگی فرهنگ دخیل نباشد و در مورد آن فرهنگ سازی نشود نمی توان به موفقیت و کمال دست یافت. تمیزکار در ادامه سخنانش پیاده نمودن فرهنگ اسلامی مد نظر رهبر معظم انقلاب و مسوولان نظام را ضروری دانست و این مقوله را یکی از عوامل پیشرفت دانشگاه و جامعه برشمرد. معاون سما لاهیجان بهترین کار فرهنگی در دانشگاه ها را توجه به نماز و درک آن عنوان نمود و با یادآوری آموزه های  دینی ما و رهنمود های معصومین در باب تاکید بر احیای این فریضه الهی، خاطرنشان کرد: نماز باید در اولویت کارهای فرهنگی قرار گیرد و در حقیقت فرهنگ اسلامی بدون نماز معنا ندارد و اگر قرار است به آرامش برسیم باید نماز در فرهنگ تبلور پیدا کند. رئیس مرکز آموزشی فرهنگی سما لاهیجان در ادامه سخنانش به بیان معضلات فرهنگی نیز پرداخت و افراط و تفریط  و به دوش هم انداختن کارهای فرهنگی را از مهم ترین آسیب هایی دانست که فرهنگ را تهدید می کند و عقب افتادگی ها و مشکلات موجود در  این مقوله را ناشی از افراط و تفریط ها عنوان نمود.

تمیزکار در ادامه سخنانش بسیج دانشجویی،دفتر فرهنگ اسلامی و روابط عمومی را سه ضلع قدرتمند فرهنگی دانشگاه برشمرد و اظهار امیدواری کرد که این سه ضلع به عنوان بازوان قوی در پیشبرد امور فرهنگی تلاش کنند.

در ادامه این جلسه هر کدام از اعضا پیشنهادات و مشکلات شان را بیان نموده و درباره برنامه های فرهنگی پیش رو نیز بحث و تبادل نظر و برنامه ریزی نمودند.              


 

 


ارسال نظر به این پست پس از 1000 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد

معاونت سما واحد لاهیجان